Ο Τομέας Μηχανολογίας ΙΙ

No Images found.

Σας καλωσορίζουμε στον Τομέα Μηχανολογίας ΙΙ, του 1ου Ε.Κ. Ηρακλείου!
Στον Τομέα μας εξυπηρετούνται οι παρακάτω ειδικότητες:

• Τεχνικός Οχημάτων
  • Τεχνικός Μηχανικός Θερμικών Εγκαταστάσεων και Μηχανικός Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου
  • Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών

Στα εργαστήρια του Τομέα ασκούνται μαθητές του 2ου, του 4ου (εσπερινού) και του 6ου ΕΠΑΛ Ηρακλείου. Επίσης, στα εργαστήρια μας, εξυπηρετούνται κατά περίπτωση, τα εργαστηριακά μαθήματα του ΙΕΚ.

Οι προσπάθειές μας είναι συνεχείς, για αναβάθμιση της παρεχόμενης εκπαίδευσης. Επικεντρώνουμε τους στόχους μας, τόσο για την καλύτερη δυνατή οργάνωση και συντήρηση των εργαστηρίων, όσο και για τη συλλογική και ατομική προσπάθεια των εκπαιδευτικών.

Υποστηρίζουμε και ενθαρρύνουμε την επιμόρφωση και τη δημιουργική συνεργασία των εκπαιδευτικών. Στον τομέα μας, καλλιεργείται θετικό κλίμα μάθησης ώστε οι μαθητές μας ν’ αποκτήσουν τα απαραίτητα εφόδια, γνώσεις και δεξιότητες, προκειμένου ν’ ασκήσουν με επιτυχία το επάγγελμα που επέλεξαν.