Επίσκεψη του Τομέα Αισθητικής – Κομμωτικής στο Γηροκομείο Καλοκαιρινού

Στα πλαίσια των δραστηριοτήτων προσφοράς υπηρεσιών προς το κοινωνικό σύνολο του 1ου Εργαστηριακού Κέντρου Ηρακλείου, οι μαθητές της Γ τάξης της Ειδικότητας Αισθητικής-Κομμωτικής του 1ου ΕΚ Ηρακλείου -( 1ου ΕΠΑΛ), μαζί με τους καθηγητές τους : Γαργανουράκη Εργίνη, Λουκάκη Γεωργία, Ζερβάκη Μαρία, Χούλη Χριστιάνα, Δουλγεράκη Αθηνά, Πολάκη Αναστασία, επισκέφτηκαν στις 10/4/2019 τους ηλικιωμένους που φιλοξενούνται στο Γηροκομείο Καλοκαιρινού στον Άγιο Ιωάννη Ηρακλείου. Οι μαθητές μας πρόσφεραν με πολύ τέχνη και αγάπη περιποιήσεις Αισθητικής και Κομμωτικής στους ενοίκους.

Η κοινωνική αυτή επίσκεψη έχει γίνει πλέον θεσμός για την Ειδικότητα Αισθητικής -Κομμωτικής, και λειτουργεί ως μέσο προώθησης αξιών και αρετών όπως η κοινωνική ευαισθησία και φιλανθρωπία στους μαθητές μας.