Παρουσίαση έργου ΓΠ 1ου ΕΠΑΛ Ηρακλείου – 1ου ΕΚ Ηρακλείου στο 9ο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στο Ηράκλειο

Μεγάλη επιτυχία είχε η παρουσίαση του έργου που ανέπτυξαν οι μαθητές της Γ Τάξης της Ειδικότητας Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων του Τομέα Πληροφορικής του 1ου ΕΠΑΛ – 1ου ΕΚ Ηρακλείου στο 9ο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στο Ηράκλειο.

Το έργο αφορούσε την Ανάπτυξη ενός Η/Υ (Συναρμολόγηση, Εγκατάσταση Λειτουργικού Συστήματος και Εφαρμογών) ικανού να υποστηρίξει την Ανάπτυξη Παιχνιδιών για Η/Υ και κινητές συσκευές που έγινε στα πλαίσια των εργαστηριακών μαθημάτων της Ειδικότητας.

Οι μαθητές υποστήριξαν με τον καλύτερο τρόπο στο χώρο έκθεσης των έργων και έδωσαν μια πολύ καλή παρουσίαση στο Αμφιθέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου όπου διεξήχθη το φεστιβάλ.

Το κανάλι Κρήτη TV πήρε συνέντευξη από τους μαθητές μας και πλάνα από το έργο.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και στους καθηγητές τους.