Παρακαλούνται οι μαθητές των Λυκείων του Νομού Ηρακλείου να συμπληρώσουν το Ερωτηματολόγιο για τις Καταναλωτικές Συνήθειες των Μαθητών Λυκείων του Νομού Ηρακλείου που συνέταξαν οι καθηγήτριες και καθηγητές του Τομέα Οικονομίας – Διοίκησης του 1ου Εργαστηριακού Κέντρου Ηρακλείου.

Το Ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και οι σκοποί του είναι:

1) Να διερευνηθούν οι καταναλωτικές συνήθειες των μαθητών Λυκείων του Νομού Ηρακλείου και ειδικότερα σχετικά με την κατανάλωση των Ελληνικών Προϊόντων.
2) Να ευαισθητοποιηθούν και να προβληματιστούν οι μαθητές προκειμένου να επιλέγουν την κατανάλωση ποιοτικών προϊόντων που παράγονται στη χώρα μας.

Τα αποτελέσματα και συμπεράσματα του Ερωτηματολογίου θα παρουσιασθούν στο τέλος της σχολικής χρονιάς σε εκδήλωση που θα πραγματοποιήσει ο Τομέας Οικονομίας- Διοίκησης.

Ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία.