Συνάντηση με το Cedefop

Στις 22 και 23/2/2018 έγινε συνάντηση του Ευρωπαϊκού Κέντρου για την Ανάπτυξη της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (Cedefop) με Ελληνική αντιπροσωπεία αποτελούμενη από κυβερνητικούς αξιωματούχους του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, Εμπειρογνώμονες Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Εκπαιδευτικών Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης με σκοπό την ανταλλαγή εμπειριών σε θέματα που αφορούν την Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση.

Στη συνάντηση συμμετείχαν  κ. Μανατάκης Γεώργιος,  Διευθυντής του 1ου ΕΚ Ηρακλείου, ο κ. Τζωρτζάκης Ιωάννης, Σχολικός Σύμβουλος κλ.  ΠΕ12 με έδρα το Ηράκλειο και  ο κ. Παναγιωτάκης Νικήτας,  Τομεάρχης Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού Ι του 1ου ΕΚ Ηρακλείου, ως μέλη των Επιτροπών για την παραγωγή, διάχυση υλικού εκπαίδευσης  και αξιολόγησης του Πιλοτικού Προγράμματος Μαθητείας.

Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Cedefop