Διδακτική Επίσκεψη

Τα εργαστήρια Μηχανολογικών Κατασκεών Ι & ΙΙ του Μηχανολογικού Τομέα Ι οργάνωσαν και πραγματοποίησαν διδακτικές επισκέψεις στις εταιρείες Aludor και Μ Καμπιτάκης στην ΒΙΠΕ Ηρακλείου στα πλαίσια των μαθημάτων Τεχνολογία Μηχανολογικών Κατασκευών και Μηχανουργική Τεχνολογία.

Οι διδακτικές επισκέψεις πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 13/04/2016 στις εταιρείες ALUDOR και Μ. ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ. Στην aludor οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να δουν μια σύγχρονη μονάδα παραγωγής κουφωμάτων αλουμινίου και συνθετικών κουφωμάτων. Ολοκληρωμένα συστήματα σχεδιασμού και επεξεργασίας CAD-CAM. Παραγωγή προϊόντων βάση προτύπου ποιότητας ISO 9001. Στην εταιρία Μ. Καμπιτάκης οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να δουν την παραγωγική διαδικασία κατασκευής μηχανημάτων ελαιουργείου με σύγχρονα μηχανήματα και μικρή πρότυπη μονάδα επεξεργασίας ελαιόκαρπου.

Μηχανοβιομηχανία Κρήτης Μ Καμπιτάκης